Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

No a co

20. 07. 2015 22:38:25
Tak tu budeme mít islám. No a co? A sluníčková dívenka se zjihlým pohledem věnovala svůj úsměv právě sněným představám o tom, co skvělého by jí život v islámském světě mohl přinést.

Takových sluníčkářek potkávám více. Mívají společné některé atributy. Někdy všechny, někdy jen některé. Bývají mladé, nezřídka méně krásné (ne vždy), velmi často bývají po škole, bydlí u rodičů a pokud mají práci, obvykle v nějaké neziskovce. A hlavně, nemají děti. Právě obsah oné poslední věty je to, kde se naše vnímání priorit mění. Právě skutečnost "Mám děti" je hnací silou mnohých dospělých. Někdo hrabe víc peněz, má-li odkud a někdo se prostě a jednoduše snaží zajistit svým potomkům takovou budoucnost, aby se jednou nebál umřít, až přijde jeho čas.

A tím se dostávám k meritu věci. Jakou tu necháme dětem zem a jakou budoucnost v ní budou mít. Dnes jsem četla komentář jedné sluníčkářky: "Tak tu bude islám. No a co!" Má tato dívčinka vůbec představu, co to znamená? Mluvila někdy s muslimy? Studovala jejich ideologii? Sleduje, co vše se ve jménu islámu nebo alespoň se souhlasem islámu děje nejen na území muslimských zemí, ale zde, přímo v Evropě? Nebudu používat slovo náboženství! Náboženství v islámu sice prostupuje vše, ale také je naprosto neoddělitelné od ideologie, která ohrožuje celý svět. Nebudu používat slovo náboženství, toto slovo totiž vytváří velmi falešnou představu, že ve smyslu svobody vyznání máme islám chránit. Nebudu používat slovo náboženství, protože v chápání Evropana je víra cosi interního, což islám nebyl, není a troufám si říci, že ani nikdy nebude.

Tak tu budeme mít islám. No a co? Jak by vypadala naše země, pokud by tu byl islám? Vezměmě to od nejméně důležitých věcí. Máte rádi knedlo-vepřo-zelo a zapijete ho sklenkou piva? Zapomeňte! Kouknete se na fotbalový zápas a zapálíte si po vítězství doutníček? Zapomeňte! Jedete na fesťák a celý týden se těšíte, že se setkáte s prima lidmi a poslechnete si skvělou muziku? I na tohle zapomeňte. Zábava je totiž v islámu nepřípustná. Vyházejte knihy, protože kromě Koránu a dalších islámských knih jiné knihy nepotřebujete. Vše potřebné řekl Alláh, a to v náboženských knihách najdete, jen hledejte a pozor: "Nepřemýšlet!!!". Zvykejte si na to, že Země se neotáčí, a že nošení džínů ženami způsobí zemětřesení. Ano, i na to si zvykejte. Na vědecké bludy, které mají svoji oporu v nábožných textech.

A jak je to s dětmi? Milé sluníčkové dámy, jak se vám líbí skutečnost, že vám od 7 let děti nepatří? Jak se vám líbí skutečnost, že vám manžel dceru prodá a vás se ptát nebude? Jak se vám líbí skutečnost, že vaši devítiletou dceru bude souložit její o mnoho starší manžel? Samozřejmě, že to tak bude. Prorok Mohamed to totiž dělal, takže je to tak správné a tak touto cestou půjdou a jdou další. Jak se vám líbí, že vám bude rozkazovat váš sedmiletý syn? Ano, bude vám rozkazovat, protože je v nepřítomnosti otce pánem domu a tedy i vaším.

To mě dostává k otázce další, k postavení žen. Naprosto neoddiskutovatelnou skutečností je fakt, že žena je vnímána jako méněcenná, je majetkem a tedy podřízenou muže. Co to znamená v praxi? Muslimové razí heslo, že žena je nositelkou cti a muž ochráncem cti. To znamená, že všechno, co žena udělá, musí být schváleno mužem. Kdyby jednala podle své vůle a rozumu, ohrozila by čest muže a rodiny. Také to znamená, že nezahalená žena, tedy žena ukazující svoji přirozenou ženskost, opět uvrhuje v opovržení svoji rodinu, ale dává tím také signál, že je vhodným (a islámem přesně definovaným) objektem ke znásilnění a zotročení. Toto jsou skutečnosti přesně popsané v islámských textech. Stejné texty popisují kdy, kam, jak a čím bít ženu. Stejné texty popisují, jak podřadné postavení má z hlediska dědického práva, manželského práva i práva rodičovského. Stejné texty vedou k tomu, že v islámu je za znásilnění trestána přísněji žena. Ta žena, která nemá fyzicky možnost se muži ubránit, ta žena, pro kterou znásilnění představuje trauma na mnoho let, jenže ta žena "dala muži ke znásilnění podnět, vyprovokovala ho". Jak? Jenom tím, že existuje. Ano, žena v islámu je velmi cenná, jinak by ji asi nikdo nekupoval. Ale čím je cenná? Jen a výhradně svoji dělohou a vaginou. Je to věc, která muže obslouží, vždy a za jakýchkoliv okolností (vyjma menstruace) mu podrží (v manželství totiž NELZE ženu znásilnit) a bude rodit, rodit a rodit.

A ženské obřízky? To mrzačení ženských orgánů způsobem, jaký snese jen velmi silný žaludek? Že nemá oporu v islámu? Má i nemá. Není nikde zanesena, jenže v souvislosti s útiskem žen, jejich názorů, tužeb a citů dochází takto i k potlačení sexuálního prožitku. Přece žena není dostatečně dobrá k tomu, aby měla hezký život. TO JE ISLÁM.

Je toho mnohem více, ale o tom snad jindy. Otevírá se mnoho témat, o přirozené lidské submisivitě a dominanci, o snadnosti života pod taktovkou ideologie, o řízení auta, o hlasitém smíchu, o líbání, o zvířatech, o halal, o sexuální frustraci a těhotné ruce atd. atd. Je toho moc a vším se islám zabývá.

Na závěr řeknu jen to, že já nechci žít v islámském světě. Nechci chodit zahalená, nechci přijít o děti, nechci poslouchat muže vždy a za jakýchkoliv okolností, nechci přijmout fakt, že islám je legitimní rozšiřovat násilím, nechci tím, že mlčím, podporovat všechna zvěrstva, která islám přináší. A budu křičet, budu čelit urážkám, že jsem nácek, fašista a fob... Budu, protože já tu rodinu mám a takovou budoucnost jí odmítám připravit.

Tak tu budeme mít islám. No a co? Nebudeme!!! I kdyby nás to mělo stát život. Protože, pokud islamisté (a příčí se mi toto umělé slovo použít, protože "islamista" neexistuje, je to prostě jen muslim, plnící své povinnosti)... pokud islamisté vyhrají, ten život nás to stát bude. Protože další jinou a jedinou možností je islám přijmout. A to já nikdy neudělám.

Autor: Ivana Burešová Marková | pondělí 20.7.2015 22:38 | karma článku: 48.67 | přečteno: 30009x

Další články blogera

Ivana Burešová Marková

Prodej svoji zem!

Mohli bychom od EU získat 60 tisíc € na jednoho migranta. Dnes si připomínáme 16. výročí, kdy dvě letadla pod taktovkou islámu narazila do věží Světového obchodního centra v New Yorku. Tyto dvě zprávy mají spolu hodně společného.

11.9.2017 v 8:40 | Karma článku: 47.88 | Přečteno: 9813 | Diskuse

Ivana Burešová Marková

Je libo salámeček?

Burkini ano či ne? A proč vlastně vyvolávají tolik emocí? Co nám na nich tak moc vadí? Potlačujeme jejich odmítáním práva muslimek se zahalovat?

19.7.2017 v 22:07 | Karma článku: 42.14 | Přečteno: 2485 | Diskuse

Ivana Burešová Marková

Všichni do trenek aneb Dívčí válka

Ve švédské školce Egalie se snaží ze všech sil odstranit genderové stereotypy. Neuslyšíte tam "on/ona", natož "chlapeček/holčička", všichni si říkají "přátelé". Bezpohlavnost - nový fenomén současnosti.

19.6.2017 v 13:52 | Karma článku: 45.61 | Přečteno: 5691 | Diskuse

Ivana Burešová Marková

Česká republika jako týraná manželka

Víte, že je to celé špatně, ale bojíte se z toho odejít, protože nevidíte dobrou budoucnost nebo ji nevidíte vůbec. Takhle přesně přemýšlí týraná žena. A přesně takhle přemýšlejí někteří lidé v souvislosti s Evropskou unií.

21.3.2017 v 22:17 | Karma článku: 43.36 | Přečteno: 3173 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Martin Schwarz

Křesťanem kvůli muslimům

,Jsem ateista, ale když na to přijde, přidám se na stranu křesťanů a budu bránit naše tradice a hodnoty.'

26.9.2017 v 10:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 102 | Diskuse

Iva Apanasenková

Po strništi bos s Třískou v srdci

Málokdo pohne s lidmi tak jako včera Jan Tříska. Někdy jsou slova málo. Nebo příliš moc. Někdy jsou zbytečná. A nejhorší je zbytečná smrt.....

26.9.2017 v 10:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Karel Trčálek

Mají slavní umělci právo na vlastní smrt?

Vždy, když zemře nějaký slavný umělec, vypadá to, jako by se dopustil zločinu, protože nás takto okradl o další skvělé umělecké zážitky

26.9.2017 v 8:26 | Karma článku: 10.49 | Přečteno: 410 | Diskuse

Martina Franzová

Sbohem, vesničko má průmyslová

Známe se už přes půl století, bývalo mi tu s Tebou dobře! Prožil jsem tu dětství ve Tvých zahradách, na polích a v lesích. Pak jsem se Ti na chvíli vzdálil, velkoměsto mě přitáhlo pohodlným bydlením

26.9.2017 v 8:10 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 320 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Pistole Colt woodsman – malorážka “Castnerových hrdlořezů“

Aljaška, Aleutské ostrovy, 3. června 1942 – na aljašský přístav Dutch Harbor dopadají první bomby z japonských letadel. Operace s názvem AL právě začíná.

26.9.2017 v 7:35 | Karma článku: 12.69 | Přečteno: 391 | Diskuse
Počet článků 7 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 11228

Jsem běžný občan s běžnými starostmi, kterému není lhostejné dění doma ani ve světě. Jsem členkou Svobodných. Mé články vyjadřují mé osobní postoje a nejsou oficiálními postoji Svobodných.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.